Your Friends And Neighbors

by • May 4, 2025 • 7, Gewoon Leuk, Home, SeriesComments Off on Your Friends And Neighbors167

Het verzameld werk van Jon Hamm begint zo langzamerhand indrukwekkende vormen aan te nemen. De man die we leerden kennen als Don Draper – in de all-time classic Mad Men – maakte de afgelopen jaren de blits in absolute bingers als The Morning Show, Good Omens, Landman en Fargo. Met name zijn rol als compleet gestoorde bad guy in het meest recente seizoen van Fargo is er één voor in de geschiedenisboeken. Als ik in de jury van de Emmy’s had gezeten, dan had hij die nominatie voor beste acteur in een limited of anthology-serie zonder enige twijfel omgezet in winst. Wat een huzarenstukje was dat.

Hamm behoort tot dat selecte groepje acteurs dat een neusje lijken te hebben voor het uitkiezen van series waar je als kijker je vingers bij aflikt. Ook Your Friends & Neighbors is er weer één waar hij – met de borst vooruit – op feestjes over op kan scheppen. Zo’n serie die je er moeiteloos in één ruk doorheen harkt. Misschien niet zo goed als voorgangers Mad Men en Fargo – dat is dan ook Champions League niveau – maar zeker niet minder vermakelijk.

Mad Men: The Sequel
Eigenlijk is Your Friends & Neighbors een soort officieus vervolg op Mad Men. Een eens zo succesvolle en charismatische zakenman – Andrew “Coop” Cooper – ziet zijn droomleven langzaam als een kaartenhuis in elkaar storten. Zo loopt zijn huwelijk op de klippen – omdat zijn vrouw de koffer in duikt met zijn beste vriend – en luidt een one-night-stand met een twintig jaar jongere collega zijn ontslag in. Met een bankrekening die in rap tempo leegloopt, moet er naar een alternatieve inkomstenbron gezocht worden. Met zoveel vermogende vrienden en kennissen om hem heen is het slechts een kwestie van tijd voordat de kleptomaan in Coop ontwaakt. Een carrièremove die niemand in zijn omgeving aan zag komen.

Midlifecrisis
Your Friends & Neighbors is er één uit de koker van niemand minder dan Jonathan Tropper, de man die ons eerder al smullers als Banshee en Warrior gaf. Deze donkere komedie is eigenlijk gewoon een midlifecrisis verpakt als serie. Ik tik zelf bijna de zesenveertig aan en als ik hiernaar kijk, ben ik nog banger om vijftig te worden. Als kind denk je altijd dat volwassenen alle antwoorden hebben, maar deze serie is het bewijs dat iedereen maar gewoon een eind aankloot en er het beste van probeert te maken. Ook als je een bankrekening hebt met zoveel nullen, dat je bank er extra servers voor bij moet plaatsen. Geld maakt niet gelukkig is dan ook meteen een wandtegeltekst die zich tijdens het kijken aan je opdringt. Als ik een miljoen (of wat) op de bank heb staan – en alleen met een plattegrond de weg in mijn huis kan vinden – dán ben ik gelukkig. Niet dus. Geld maakt niet gelukkig en daar zijn Coop en zijn ‘vrienden’ een lichtend voorbeeld van.

  • Apple TV+
  • 2025 – 2025
  • 1 seizoen
  • Midlifecrisis verpakt als zesdelige donkere komedie
  • 50 minuten per aflevering

Related Posts

Comments are closed.